U petak, 22. svibnja 2026. godine, Hrvatsku katoličku misiju Köln posjetili su fra Angel Montoya, provincijal Franjevačke provincije sv. Franje iz Ekvadora i fra Josip Tomas, gvardijan samostana u Kreševu (BiH).
U pratnji fra Angela bio je fra Nikola Kozina, voditelj HKM Münster, dok je uz fra Josipa bio njegov rođeni brat fra Nikica, voditelj HKM Krefeld.
Drage goste ugostili su fra Vuk Buljan, župnik, fra Ivan Režić, župni vikar, časne sestre Bora Marki i Renata Rapi te župljanke gospođa Ana Lučić i gospođa Monika Vrdoljak.
Susret je protekao u ugodnom razgovoru i srdačnom druženju s domaćinima. Nakon zajedničkog ručka gosti su razgledali glavne znamenitosti grada Kölna.
Tekst i foto: Ante Vidošević



